Precízne podvojné účtovníctvo pre firmy

Konatelia môžu stráviť hodiny nad účtovnými procesmi, na ktoré nemajú kvalifikáciu. Papierovanie, prísne termíny a nezrozumiteľné paragrafy nie sú pre podnikateľov. Prenechajte vedenie podvojného účtovníctva profesionálom, aby ste sa mohli sústrediť na to, čo je skutočne dôležité – na svoje podnikanie.

Rozumieme výzvam podnikania

Rozumieme každodenným výzvam, ktorým spoločnosti čelia. Ponúkame jednoduché a efektívne účtovné riešenie pre podvojné účtovníctvo. Externé účtovníctvo vám môže ušetriť čas, energiu a peniaze. A na všetky tie kopy papierov môžete navždy zabudnúť. Od roku 2022 vedieme účtovníctvo digitálne, online a vaše údaje sú u nás v úplnom bezpečí.

Naše služby

Podvojné účtovníctvo pre firmy

Registrovaná spoločnosť – aj keď ide o jednoosobovú spoločnosť – má voči daňovým úradom oveľa viac povinností ako živnostník. V mnohých prípadoch si to vyžaduje mesačnú administratívu a komunikáciu. Sme zástancami proaktívneho, digitálne vedeného podvojného účtovníctva.

Podvojné účtovníctvo vám budeme viesť počas celého roka bez ohľadu na to, či ste alebo nie ste platcom DPH. Tým nielenže zamedzíme koncoročnému chaosu a návalu na začiatku roka, ale môžeme tiež predpovedať výkonnosť a vyhliadky spoločnosti. Počas účtovného procesu vykonávame aj finančný audit a môžeme vás včas upozorniť na termíny a odhaliť nástrahy, ktoré mohli uniknúť vašej pozornosti.

Vypracovanie daňových priznaní a výkazov

Potrebné výkazy a daňové priznania vašej firmy vypracujeme za jednotlivé mesiace na cent presne. S úradmi komunikujeme online, takže si môžete byť istí, že všetky dokumenty budú uchovávané tak dlho, ako budú potrebné. Môžete zabudnúť na prehľadávanie hromád papierov.

VIAC INFORMÁCIÍ

Mzdový outsorcing

Nahlasovanie zamestnancov, výpočet miezd, účtovníctvo a komunikácia s úradmi je každodenná rutina, o ktorú sa už nemusíte starať. Môžete si byť istí, že všetko vykonávame aktuálne a v súlade s platnými predpismi.

Sústreďte sa na svoje podnikanie

  • Sme k dispozícii, odpovedáme na všetky vaše požiadavky
  • Mimo účtovníctva pomáhame aj so systémami na podporu rozhodovania
  • Môžeme vám poradiť na základe našich skúseností z viacerých odvetví
  • Sledujeme právne predpisy a okamžite sa im prispôsobujeme
  • Môžete zabudnúť na šanóny a kopy papierov
  • Sledujeme termíny a zmeny

Zmena účtovníka aj v priebehu roka

Ak máte pocit, že sa váš účtovník nezaujíma o finančnú prosperitu vašej firmy, nemusíte čakať na prelom mesiaca alebo roka, aby ste zmenili účtovníka. Mnohí nevedia, že môžu kedykoľvek počas roka zmeniť účtovníka. A tento proces je jednoduchší, ako si myslíte. Dajte nám vedieť o svojej požiadavke a my sa o prebratie účtovníctva postaráme za vás.

Doplnenie a úprava neúplného, chybného účtovníctva

Čísla nesedia? Chyby, ktoré urobil váš predchádzajúci účtovník, sa dajú opraviť a to doplnením alebo dodatočnou opravou. Opravíme vaše chybné alebo neúplné účtovníctvo a opravíme vaše predchádzajúce nesprávne účtovníctvo tak, aby bolo v súlade so všetkými platnými právnymi predpismi. Transparentné a presné účtovníctvo je pre nás základom – a ak sa zasekneme, pýtame sa a riešime.

Často kladené otázky

Aké sú výhody digitálneho podvojného účtovníctva?

Už nejaký čas sú firmy povinné komunikovať s úradmi online a od roku 2022 bude možné viesť účtovníctvo plne digitálne – online. S digitálnym účtovníctvom môžete zabudnúť na nekonečné hromady papiera. Účtovníctvo je prehľadnejšie, ľahšie sa v ňom vyhľadáva a je pre konateľa a účtovníka prístupné odkiaľkoľvek.

Aké sú výhody externého vedenia podvojného účtovníctva?

Externé vedenie podvojného účtovníctva predovšetkým šetrí náklady a znižuje riziko. Účtovné firmy lepšie poznajú súčasnú legislatívu a môžu vo vašom prípade uplatniť skúsenosti viacerých firiem. Navyše nemusíte zamestnávať účtovníka na plný úväzok – platíte len za to, čo skutočne zaúčtujete, takže dostanete rovnaký výsledok za zlomok nákladov. Okrem toho je možné externého účtovníka ľahko nahradiť a účtovníctvo preniesť na iného účtovníka.

Je možné zmeniť účtovníka v priebehu roka?

Áno, účtovníka môžete zmeniť kedykoľvek počas roka, nielen na nový rok. Nový účtovník prevezme vedenie účtovníctva, takže vám nevznikne žiadna ďalšia povinnosť.

Zverte vaše účtovníctvo do bezpečných rúk

Kontaktujte nás, požiadajte o spätný hovor a náš kolega vás bude kontaktovať do jedného pracovného dňa.